Мобільний застосунок «Твоє право» для переселенців та осіб, які постраждали від сексуального і ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми

Мобільний застосунок «Твоє право» для переселенців та осіб, які постраждали від сексуального і ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.

Скачати застосунок ви можете за посиланням: App Store та Google Play

Це універсальний юридичний довідник для людей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України, а також для осіб, які стали жертвами сексуального і ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми. Вже зараз його можна безкоштовно завантажити для систем Android в GoogleMarket та для iOS в Apple Store за пошуком «Твоє пр@во».

Застосунок розроблено ГО «Донбас СОС» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та урядів Королівства Нідерландів та Королівства Норвегія. Також до участі у роботі над застосунком було залучено експертів з громадських організацій, активістів, ВПО, журналістів та представників державних органів, зокрема Міністерства інформаційної політики України.

Складається з трьох блоків: «Права людей, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні», «Права осіб, які постраждали від ґендерно зумовленого насильства» та «Права осіб, які постраждали від торгівлі людьми». Задля зручності користувачів, у межах першого тематичного блоку інформація розділена на окремі категорії: «Діти», «Дорослі», «Пенсіонери», «Люди з інвалідністю» та «Іноземці та особи без громадянства».

За підтримки Представництва МОМ в Україні, було додано новий розділ «Права осіб, постраждалих від торгівлі людьми», який допоможе дізнатися, що таке торгівля людьми, як захистити себе від потрапляння до рук торговців людьми, які права є у постраждалих осіб та куди звернутися по допомогу. Як і в інших розділах, в ньому є можливість отримати додаткову консультацію – звернутися на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Розділ стосовно захисту прав осіб, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні підтримується ГО “Донбас СОС”,  тож далі про це детальніше.

Головна мета  Донбас СОС — надати доступ до актуальної інформації щодо прав, обов’язків та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб та мирного населення, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Застосунок надає інформацію з широкого кола питань — від отримання довідки внутрішньо переміщених осіб, порядку перетину лінії зіткнення, отримання пенсійних виплат до питань доступу до безоплатної правової допомоги, захисту інтересів в судових та позасудових інстанціях, іншого.

Основна цільова аудиторія мобільного застосунку “Твоє право”:

 • внутрішньо переміщені особи;
 • жителі тимчасово окупованих територій;
 • близькі, родичі постраждалих;
 • особи на яких вплинув конфлікт або реалізація прав і інтересів яких залежить від правового режиму.

Мобільний застосунок “Твоє право”для  державних органів надає можливість:

 • поширення інформації у різних форматах (інфографіки, контакти, відео, алгоритми, сервіси, сайти, тощо);
 • донесення інформації через незалежний ресурс;
 • відслідковування звернень, тенденцій, ризиків  в тому числі з тимчасово окупованих територій;
 • використання отриманих даних (в кількісних і якісних показниках) відповідно до функціоналу;
 • здійснення громадського контролю та роботи з оптимізації діяльності на місцях;
 • пряма комунікація з населенням, що проживає на тимчасово окупованих територіях, за кордоном.

У кожному з розділів представлений перелік основних тем із відповідями для користувачів. Крім визначень та загальної інформації, ці розділи також містять посилання на відповідні нормативно-правові акти та зразки актуальних заяв. Завдяки такій функції, як особистий кабінет, користувач може зберігати необхідну інформацію, посилання та документи. У разі необхідності, користувач за допомогою застосунку може звернутися безпосередньо на гарячу лінію ГО «Донбас СОС» та отримати кваліфіковану юридичну допомогу. Деяка інформація доступна і в офлайн-режимі.

Мобільний застосунок “Твоє право”: 

 • може підтримуватись за допомогою Гарячої лінії, онлайн сервісів підтримки
 • доступний на операційних системах  iOS та Android
 • безкоштовний (в тому числі, зразки документів)
 • працює 24/7
 • працює онлайн та офлайн
 • оперативно оновлюється з інформуванням про це користувачів
 • орієнтується на різні категорії користувачів
 • охоплює широке коло питань
 • доступний 3 мовами  — українська, російська, англійська (частина)
 • має можливість збереження важливої інформації у особистому кабінеті для подальшого швидкого доступу (функція “додати до обраного”)
 • має функцію для поширення інформації через функцію “поділитися інформацією”

Наразі застосунок перебуває на фінальній стадії наповнення та встановлення співробітництва з зацікавленими державними та громадськими організаціями та інституціями. Для нас дуже важливо отримати зворотній зв’язок від користувачів та розуміти, що застосунок містить усю потрібну інформацію та зручну навігацію. Ми відкриті до будь яких пропозицій та зауважень.

Скачати застосунок ви можете за посиланням: App Store та Google Play

 

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН),Структура ООН із питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.