Держава й Донбас: Новини за 10-16 жовтня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Продовження карантину, закриття КПВВ «Станиця Луганська», перехід на дистанційне навчання та інші новини цього тижня – в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Кабмін прийняв постанову про продовження адаптивного карантину до 31.12.2020.

Державні органи

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 907-ІХ, який розділяє районні бюджети та бюджети територіальних громад. Закон уніфікує визначення терміна «бюджети місцевого самоврядування».

Кабінет міністрів України прийняв рішення про реорганізацію деяких територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях.

Статистичні дані

Станом на 12 жовтня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 458 977 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Джерело

Адміністративні послуги

Міністерство цифрової трансформації звітує про розширення функціоналу мобільного додатку «Дія».

Соціальний захист

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за серпень 2020 року в сумі 9 608 гривень 67 копійок. Джерело

Набув чинності Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затверджений Постановою правління Фонду соціального страхування України від 02.10.2020 № 23

Опубліковано Положення про автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги.

Податки

13 жовтня 2020 року опубліковано зміни до Податкового кодексу, якими внутрішньо переміщені особи звільняються від сплати туристичного збору за місцем фактичного проживання (за умови зазначення такої адреси в довідці ВПО).

Освіта

Кабінет міністрів України рекомендував закладам загальної середньої освіти встановити з 15 до 30 жовтня 2020 р. канікули, з можливим переходом на дистанційне і змішане навчання з урахуванням епідемічної ситуації, а закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти перейти з 15 жовтня до 15 листопада 2020 р. на дистанційну форму навчання з рекомендованим виїздом студентів із гуртожитків (крім сиріт; осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, регіонів із “червоним” рівнем епідемічної небезпеки, іноземних громадян та осіб без громадянства, здобувачів освіти, які поєднують навчання з роботою).

Опубліковано Наказ Міністерства освіти і науки про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році. Основний етап вступної кампанії відбудеться в липні. Майже всі вступники зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Роз’яснення МОН

Вибори

МВС запустило чат-бот «Вибори-2020» для забезпечення прозорого виборчого процесу. Джерело.

Центральна виборча комісія затвердила Порядок інформаційного забезпечення виборів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком). Джерело

Перетин лінії розмежування 

12 та 16 жовтня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

З 15 жовтня до 31 жовтня за наказом Командувача об’єднаних сил припинено пропуск осіб через КПВВ «Станиця Луганська». Як виняток, за наявності документально підтверджених життєво важливих підстав соціально-гуманітарного характеру, Командувачем ОС може бути прийняте окреме рішення щодо пропуску осіб у зазначеному контрольному пункті. Джерело

Судова влада

Веб сайт судової влади України повідомляє про наповнення підсистеми «електронний суд» новими шаблонами процесуальних документів.

Херсонський апеляційний суд стягнув з лікувального закладу моральну шкоду, завдану протиправною відмовою у наданні особі пільгових рецептів на придбання ліків.

Надзвичайні ситуації

Уряд виділив з резервного фонду державного бюджету 185,04 млн гривень постраждалим внаслідок останньої масштабної пожежі в Луганській області.

З виділеної суми сім’ї загиблих отримають матеріальну грошову допомогу у розмірі по 200 тисяч гривень на кожного загиблого члена сім’ї.

По 50 тисяч гривень передбачено кожному постраждалому, який отримав тяжкі травми, по 30 тисяч гривень – кожному постраждалому, який отримав травми середньої важкості та по 20 тисяч гривень – тим, хто отримав травми легкої тяжкості. Крім цього, матеріальну грошову допомогу отримає постраждале населення для створення належних умов проживання. Власники  житлових будинків, які повністю зруйновані внаслідок пожежі отримають по 300 тисяч  гривень на сім’ю, а сім’ї, які відселені із житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту  — по 50 тисяч гривень на сім’ю. 

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».