Держава й Донбас: Новини за 5-18 вересня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Скасування самоізоляції для студентів, які в’їжджають з ТОТ, нові бланки посвідчення водія та довідки ВПО в додатку «Дія» – про всі головні рішення органів влади за останні два тижні нагадуємо в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 09 вересня 2020 р. № 825 «Про внесення зміни до пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641»

Постанова була опублікована 16 вересня. Згідно неї, не повинні проходити обов’язкову самоізоляцію після прибуття з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, вступники та студенти закладів освіти на підконтрольній території, та одна особа (з числа законних представників), яка їх супроводжує.

Державні органи

Кабінет Міністрів України прийняв План дій Уряду на 2020 рік. 

Про пріоритети Уряду в сфері захисту внутрішньо переміщених осіб Мінреінтеграції повідомляє за посиланням.

Статистичні дані

Станом на 7 вересня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 455 325 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим, а станом на 14 вересня — 1 456 419.

Адміністративні послуги

Прийнято Постанову КМУ № 844 від 16.09.2020 «Про затвердження зразків бланків і технічних описів національного та міжнародного посвідчень водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона транспортного засобу та зразка розпізнавального автомобільного знака України та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів».

Роз’яснення МВС за посиланням.

Головний сервісний центр МВС розробив та запустив на сайті hsc.gov.ua новий електронний сервіс – «Перевірка посвідчення водія». Роз’яснення за посиланням.

Соціальний захист

Повідомляється, що Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою запроваджується цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО) (роз’яснення Мінреінтеграції за посиланням ), та постанову “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому” (роз’яснення Пенсійного фонду України за посиланням). Текст згаданих постанов наразі не опубліковано. 

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії, за липень 2020 року в сумі 9 837 гривень 35 копійок.

Верховна Рада України прийняла закон про звільнення внутрішньо переміщених осіб від сплати туристичного збору у випадках, коли вони зареєстровані як ВПО у гуртожитку, санаторіях та ін. 

Слід зазначити, що закони, про які ми писали два тижні тому, поки що не підписані Президентом, відповідно, не опубліковані та не набрали чинності.

Освіта

Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством охорони здоров’я України розробили Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Житло

Відновлено прийом заяв про намір отримати пільговий кредит під 3 % річних на придбання житла від громадян — учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб.

Виборчі права

Термін подання заяв щодо зміни або визначення виборчої адреси для голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 закінчено 10 вересня.

Прийнято Постанову ЦВК від 11 вересня 2020 року № 250 «Про окремі питання організації та проведення місцевих виборів  25 жовтня 2020 року в Донецькій та Луганській областях», де наведено остаточний перелік населених пунктів, в яких неможливо провести вибори.

Перетин лінії розмежування 

7, 11, 14, 18 вересня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Державний кордон

Опублікована Постанова КМУ від 2 вересня 2020 р. № 791 «Про внесення змін до пункту 10-1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», якою вносяться зміни щодо обмежень на в’їзд іноземців в Україну.

Роз’яснення ДПСУ 

Судова влада

Верховний Суд розглянув зразкову справу щодо перерахунку пенсії колишнім працівникам прокуратури. Відповідно до висновку Суду, з 13 грудня 2019 року особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону України «Про прокуратуру», мають право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» КУпАП станом на 11 вересня 2020 року (стягнення накладаються судами у менш ніж 10 % випадків).

Шостий апеляційний адміністративний суд підготував інформаційний буклет про особливості розгляду адміністративних справ, пов’язаних з виборчим процесом

Верховний Суд: новий власник майна не зобов’язаний повертати борги попереднього власника за житлово-комунальні послуги.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».