Держава й Донбас: головні новини 30 серпня — 4 вересня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Новий Порядок виплати компенсацій за зруйноване майно, обмеження на в’їзд у зону ООС та підвищення «мінімалки» — що робили державні органи на цьому тижні, нагадуємо у нашому дайджесті.

Статистичні дані

Станом на 31 серпня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила  477,7 тис. громадян, що на 73 % більше, ніж станом на цю ж дату минулого року. За період карантину (тобто з 12 березня по 31 серпня) статус безробітного отримали 444,4 тис. громадян, звітує Державний центр зайнятості.

Адміністративні послуги

Державна міграційна служба припинила прийом громадян з метою розгляду особистих звернень. Прийом громадян з метою отримання послуг не припиняється.

Соціальний захист

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд», який передбачає поступове підвищення добавок на догляд (до 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2021 року, до 200 % з 2022 року).

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» (щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)». Відповідно до цього Закону, індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки». Зміни забезпечують витрати коштів за новою бюджетною програмою «Оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, які розташовані в гірських районах (районах, в яких розташовані населені пункти віднесені до категорії гірських) Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, на узбережжі Чорного і Азовського морів».

Чекаємо на підпис та офіційну публікацію цих Законів.

Також на цьому тижні було прийняте та опубліковане Типовое положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, затверджене Постановою КМУ № 772 від 02.09.2020.

Робота

Набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік” № 822-ІХ від 25.08.2020, який, між іншим, передбачає підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року в місячному розмірі до 5000 грн, у погодинному розмірі до 29, 2 грн.

Державна служба України з питань праці інформує, що з 1 вересня поточного року посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Про факти використання незадекларованої праці можна повідомити за посиланням.

Освіта

За даними МОН, станом на 1 вересня 321 абітурієнтів з окупованого Криму та 1 008 з ТОТ змогли вступити до українських вишів.

Житло

Опублікована Постанова КМУ від 02 вересня 2020 р. № 767 «Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації» . Постановою КМУ № 757 були внесені зміни до Постанови № 947 від 18.12.2013. Віднині вона поширюється на всіх осіб, чиї будинки було зруйновано внаслідок воєнного конфлікту та розташовані на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження. Граничний розмір компенсації, згідно цієї Постанови, не може перевищувати 300 тисяч грн.

Детальний аналіз змін опублікуємо незабаром.

Опублікована Постанова КМУ № 776 від 02.09.2020, якою вносяться зміни до порядків   взяття громадян на соціальний квартирний облік та надання соціального житла. Запроваджені зміни стосуються передусім актуалізації переліку необхідних документів.

Перетин лінії розмежування 

З 1 вересня змінився режим роботи КПВВ на Донбасі. 31 серпня та 4 вересня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Зона ООС

Відповідно до рішення Командувача об’єднаних сил, з 1 вересня 2020 року з боку Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей обмежується перетин лінії проведення операції Об’єднаних сил. Згідно роз’яснень Штаба ООС, перелік документів, якими можна підтвердити необхідність для в’їзду на територію ООС з боку вищезазначених областей, є аналогічним визначеному в березні 2020.

Державний кордон

З 1 вересня 2020 року для поїздок в Білорусь громадянам України необхідні закордонні паспорти.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».