Держава й Донбас: Новини за 17-30 жовтня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Продовження дії карток “Ощадбанку”, продовження обмежень на перетин КПВВ “Станиця Луганська” та інші важливі рішення державних органів протягом двох тижнів у нашому дайджесті. 

Карантинні заходи

Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації внаслідок пандемії коронавірусу в Україні до 31 грудня 2020 року. Роз’яснення МВС

Державні органи

Прийнято та опубліковано Порядок надання інформації про клієнта державними органами на запит банківських установ та інших суб’єктів первинного фінансового моніторингу. Обробка персональних даних клієнта, інформація про якого запитується суб’єктом, здійснюється без отримання його згоди. Постанова КМУ № 968 від 21.10.2020

Призначено Голову Національної соціальної сервісної служби України. Роз’яснення щодо подальшого розвитку цього органу на сайті Мінсоцполітики.

Статистичні дані

Станом на 19 жовтня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 458 722 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. При цьому станом на 26 жовтня це число дорівнювало вже 1 458 288 осіб.

Нагадуємо, що на період карантину скасування довідки переселенця на підставі інформації про тривалу відсутність за місцем проживання заборонено (п.3 Прикінцевих положень Закону України № 530 від 17.03.2020).

Соціальний захист

“Ощадбанк” продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 січня 2021 року.

Згідно повідомлення Уряду, внесено зміни до Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. Тексту Постанови наразі не має.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» 

Освіта

23 жовтня 2020 року закінчилася робота освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

За студентами, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада, має обов’язково зберігатися місце проживання. Кошти за період непроживання в гуртожитку мають бути повернені студентам або зараховані як платіж на наступний період проживання, повідомив очільник МОН.

МОН повідомляє про те, що громадяни України можуть звертатися зі скаргами щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу до Державної служби якості освіти. 

Телефони “гарячої лінії” Служби для звернення громадян:

з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50;

з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31. Час роботи “гарячих ліній”: понеділок – п’ятниця з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).  

МОН надає відповіді на поширені запитання щодо державного стандарту базової середньої освіти

Житло

Мінреінтеграції затвердило Наказ № 104 від 21.09.2020 “Про затвердження форм подання списків постраждалих, житло яких зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації” для органів місцевого самоврядування, на виконання Постанови КМУ № 947 від 18.12.2013 зі змінами.

Наші роз’яснення з приводу отримання компенсації за зруйноване житло можна знайти тут або у вигляді інфографіки.

Перетин лінії розмежування 

Тимчасове припинення пропуску осіб через КПВВ «Станиця Луганська» продовжено до 15 листопада включно.

19, 23, 26 та 30 жовтня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Судова влада

До Конституційного Суду України 19 жовтня надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України положень пункту 6 частини першої статті 4, частини третьої статті 11 Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад“.

20 жовтня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-ІХ.

Як повернути надміру чи помилково сплачений судовий збір: роз’яснення Баштанського районного суду Миколаївської області

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».