Держава й Донбас: Новини за 19-25 вересня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Як будуть виглядати виборчі дільниці 25 жовтня, новий Порядок виплат по догляду за особами з інвалідністю та громадянами похилого віку, звільнення від “пенсійного” збору при купівлі житла вперше — нагадуємо про ці та інші рішення Уряду й інших органів державної влади в нашому дайджесті.

Державні органи

Опубліковано План дій Уряду на 2020 рік 

Статистичні дані

Станом на 22 вересня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 457 665 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

https://www.msp.gov.ua/news/19091.html 

Адміністративні послуги

Мінцифри повідомляє: в закордонних паспортах у “Дії” буде відображатися місце проживання

Кабінет Міністрів схвалив постанову, згідно з якою впроваджується цифрове свідоцтво про народження дітей віком до 14 років. Необхідно зазначити, що постанова, якою впроваджується цифрова довідка ВПО, досі не опублікована.

Соціальний захист

Опублікована Постанова КМУ від 16 вересня 2020 р. № 849 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому”, якою, між іншим, для осіб, яким виповнилося 80 років і більше, встановлюється з 1 березня 2021 року доплата у розмірі 500 грн — за умови, що пенсійні виплати, які вони отримують, не досягають розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Опублікована Постанова КМУ від 23 вересня 2020 р. № 859 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі”. Вона стосується осіб, які доглядають за членами власної сім’ї. Відповідно до Постанови, особи, які звернуться за призначенням компенсації протягом 60 календарних днів після її опублікування, можуть отримати гроші за період починаючи з 1 січня 2020 року. 

Опубліковано Закони, про які ми писали в позаминулому дайджесті (в тому числі Закон України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд», який вводиться в дію з 1 січня 2021 року).

Податки

Опублікована Постанова КМУ від 23 вересня 2020 р. № 866 ”Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій”. Відповідно до Постанови, якщо особа придбаває житло вперше, що підтверджується її заявою, відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та довідками про невикористання житлових чеків, або якщо вона перебуває у черзі на одержання житла — у такому випадку нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Освіта

Учні, їхні батьки та інші законні представники не зобов’язані подавати до закладу загальної середньої освіти документальні підтвердження щодо стану здоров’я учнів для продовження навчання після самоізоляції. Роз’яснення МОН.

МОН підготувало відповіді на найбільш поширені запитання про організацію освітнього процесу в період пандемії.

Житло

Уряд схвалив законопроєкт «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)»)» та направив його на ратифікацію до Верховної Ради.

Вибори

Опубліковано Постанову КМУ від 14 вересня 2020 р. № 846 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641”, яка врегульовує питання організації виборчого процесу на дільницях під час карантину.

Військовий обов’язок

Опубліковано Розпорядження КМУ від 23 вересня 2020 р. № 1150-р “Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — грудні 2020 року”

Перетин лінії розмежування 

21 и 25 вересня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Судова влада

Верховний Суд: Суми надміру виплачених пенсій не можуть бути стягнуті у випадку призначення пенсії на підставі документів з помилками, якщо не доведено факт умислу пенсіонера на зловживання.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».