Держава й Донбас: Новини за 5 — 12 грудня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Продовження карантину, «зимові канікули», одноразові виплати та компенсації підприємцям — вся важлива інформація від Уряду в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Кабмін повідомив, що карантин в Україні продовжено до 28 лютого 2021 года. Крім цього, з 8 до 24 січня запроваджується більш суворий «карантин зимових канікул»

Інфографіка КМУ

Державні органи

Опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій»

Статистика

Станом на 7 грудня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 268 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковано Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Також повідомлено про прийняття Постанови КМУ «Про виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів»

Роз’яснення щодо отримання виплат одноразової допомоги в грудні (подання заяви можливе до 21 грудня включно)

Кабінет Міністрів України повідомляє про затвердження умов та механізмів надання одноразової компенсації витрат, понесених під час сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, для тих підприємств, які будуть змушені призупинити свою діяльність через карантинні заходи.

Освіта

Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

МОН повідомляє: Уряд затвердив проєкт постанови «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти». 

Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році найближчим часом набудуть чинності. Роз’яснення МОН

Житло

Бюджет на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб у 2021 році збільшується у шість разів, повідомляє Мінреінтеграції.

Лінія розмежування

Фактично щоденний пропуск здійснюється лише у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», а рух через КПВВ «Новотроїцьке» окупанти розблоковують двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ за 10 грудня

Незважаючи на посилені карантинні обмеження з 8 по 24 січня, усі контрольно-пропускні пункти в‘їзду-виїзду продовжать працювати у штатному режимі, повідомляє Мінреінтеграції.

Судова влада

Історія судової влади в Луганській області після 2014 року.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».