Держава й Донбас: Новини за 15 — 21 листопада

фото: shatsk.rayon.in.ua

Нові “гарячі лінії” Мінсоцполітики, зміни до ПДР, верифікація пенсіонерів працівниками пошти та інші рішення державних органів за цей тиждень — в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» підписано та опубліковано.

З 21 листопада за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, передбачено штраф у розмірі від 170 до 255 грн. Відповідні доповнення внесені до ст. 44-3 КУпАП. Такі штрафи працівники поліції мають право стягнути на місці. Хоча протокол про стягнення штрафу буде можна оскаржити в суді, але міністр юстиції вважає, що це буде дорожче, аніж сплатити штраф.

Адміністративні послуги

Міністр цифрової трансформації повідомляє: довідку про склад сім’ї більше не вимагатимуть для держпослуг

Коментар “ДСОС”: у тексті перераховано лише 5 послуг, але взагалі-то видача довідки про склад сім’ї як такої вже давно не передбачена жодним законодавчим актом. Органи місцевого самоврядування можуть видати довідку про осіб, які зареєстровані за певною адресою. Зрозуміло, що для внутрішньо переміщених осіб отримання такої довідки є неможливим.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 18 листопада 2020 р. № 1129 “Про внесення зміни до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 287 (“Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”)”. Згідно роз’яснень Мінсоцполітики, реєстрація звернень громадян на “гарячі” телефонні лінії та їх розгляд здійснюватиметься протягом одного робочого дня. Ймовірно, мається на увазі перелік гарячих ліній, які Мінсоцполітики опублікувало раніше. Як (чи) це буде працювати? Можемо уявити вже зараз, але подивимося. Шановні читачі, у випадку виникнення проблем з питань соціального забезпечення телефонуйте на ці “гарячі лінії” та поділіться своїм досвідом.

Затверджено показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за вересень 2020 року в сумі 10 570 гривень 56 копійок.

Національний банк України роз’яснює: відтепер працівник поштового оператора під час виплати на суму від 5 тис. до 30 тис. грн для ідентифікації та верифікації має звірити ідентифікаційні дані клієнта із зазначеними даними у виплатних документах або бланках поштових переказів. Після звіряння і клієнт, і представник поштового оператора проставляють власноручні підписи у виплатних документах. Нагадуємо: минулого тижня була прийнята Постанова КМУ № 1098, якою були внесені відповідні зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках.

Робота

Безкоштовна «гаряча лінія» Державної служби зайнятості 0800 50 99 66 працює за новим графіком: у робочі дні з 08.00 до 17.00, у п’ятницю — з 08.00 до 15.45.

Освіта

Повідомляється, що на базі Міністерства освіти і науки України утворено робочу групу, яка займається питанням безоплатного навчання осіб із непідконтрольних територій зі стипендіальним забезпеченням на спеціальних підготовчих курсах на базі українських закладів вищої освіти з наступним вступом на навчання, розробленням програми таких курсів.

Житло

Уряд схвалив угоду з німецьким державним банком розвитку KfW на надання 25,5 мільйонів євро для реалізації проєкту  «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”. Роз’яснення Мінреінтеграції Роз’яснення Держмолодьжитла

Кабмін збільшив видатки за державною програмою субвенцій на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Мінреінтеграції повідомляє про прийняття перших рішень про надання грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Росії в Луганській та Донецькій областях.

Фінанси

На вебсайті Національного банку запрацював новий розділ «Регулювання ринку небанківських фінансових послуг”

Автотранспорт

Опубліковано Постанову КМУ від 11 листопада 2020 р. № 1105 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 “Про Правила дорожнього руху”

Система автофіксації порушень ПДР почала реєструвати порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації, повідомляє МВС.

Лінія розмежування

За рішенням командувача операції Об’єднаних сил КПВВ на лінії розмежування функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Фактичний пропуск громадян здійснюється лише в контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» — щодобово та «Новотроїцьке», в якому представники окупаційної влади розблоковують рух двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ

Судова влада

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 17 листопада 2020 року.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».