Держава й Донбас: Новини за 5 — 18 грудня 2021 року

Продовження карантину та карток “Ощадбанку”, зміни у Порядку компенсації за зруйноване житло та тисяча за вакцинацію: нагадуємо головні рішення органів влади за останні два тижні в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1336 “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”, якою режим надзвичайної ситуації та карантин на території України продовжено до 31 березня 2022 року.

Адміністративні послуги

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1286 “Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”. Постановою передбачена можливість повідомляти органи соцзахисту про зміну місця перебування через портал “Дія”. Ця можливість технічно наразі не реализована.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку доступу до Єдиного державного демографічного реєстру”. Законом визначено, що при вчиненні нотаріальної дії нотаріуси будуть перевіряти дійсність паспортних документів заявника за Єдиним державним демографічним реєстром, якщо документи були оформлені із застосуванням засобів цього Реєстру. Закон набирає чинності після того, як програмне забезпечення, що забезпечить доступ нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру, почне працювати, але не пізніше вісімнадцяти місяців з дня опублікування Закону.

Соціальний захист

«Ощадбанк» продовжив дію карток для ВПО, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» і  термін дії яких вже завершився або завершується до кінця березня наступного року, до 31 березня 2022 року. Банк наголошує, що 1 квітня 2022 року всі ці картки будуть заблоковані.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1272 “Деякі питання надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка”, якою визначається порядок отримання 1000 гривень вакцинованими особами. Зазначається, що в період з 19 грудня заяву на отримання цієї допомоги можна подати через портал або застосунок “Дія”. Кошти надійдуть на спеціальну віртуальну картку. В подальшому допомогу зможуть отримати і ті, хто не користується ані мобільним додатком, ані порталом “Дія”, але порядок для цього ще не визначено. Гроші найближчим часом можна буде витратити на придбання послуг у сферах культури, фізичної культури і спорту, здійснення внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом, а також для придбання книжок.

Опубліковано Постанову КМУ від 03 листопада 2021 р. № 1268 “Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1307, яка стосується підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Роз’яснення Міністерства соціальної політики

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1323 “Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Послуга може надаватися для догляду за дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду; за двома і більше дітьми до трьох років; за дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю І чи ІІ групи.

Освіта

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1328, якою Кабінет міністрів підвищив стипендії для абітурієнтів з ТОТ на час проходження реінтеграційних курсів. Крім того, на курсах зможуть навчатися ті особи, які закінчили школу в попередньому навчальному році. Роз’яснення Мінреінтеграції 

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1321 “Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти”

Житло

17 грудня відбувся черговий відбір переможців з числа кандидатів, що зареєструвалися для отримання пільгового іпотечного кредиту внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною Установою для Відбудови (KfW). Перелік переможців на сайті “Держмолодьжитло”. Що робити тим, хто виграв? Вебінар “Донбас СОС”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1301 “Про внесення змін до Порядку надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації”, якою розширено перелік осіб, що мають право на компенсацію за майно, зруйноване внаслідок бойових дій. Оновлений алгоритм отримання компенсації від “Донбас СОС”

Військовий обов’язок

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1333 “Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом”.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно – це Станиця Луганська. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 11 грудня та 18 грудня.

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».