Відповіді на популярні запитання від Донецького обласного Центру зайнятості

На Гарячу лінію громадської організації Донбас СОС, яка працює з 2014 року і весь цей час надає консультації постраждалим від війни громадянам України, звертаються з різних питань. Від перетину кордону до соціальних виплат, від отримання документів до питань освіти.

Всі ці роки, питання працевлаштування на новому місці помешкання були актуальними для багатьох людей. Питання пошуку роботи – є одним з центральних питань для ВПО і в цей час.

Співробітники Донецького обласного Центру зайнятості (https://don.dcz.gov.ua/) відповіли на питання, які надходили на Гарячу лінію та є актуальними для переселенців

 

Питання: я переїхала з Донецької області, наразі ВПО на Волині. Шукаю роботу, але за своєю спеціальністю (хімік-технолог) не можу знайти роботу в населеному пункті. Стала потреба в перекваліфікації. Що б ви порадили мені – програми, гранти. Буду вдячна

Відповідь:

Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучера на навчання. Отримують його безплатно в центрі зайнятості.

Ваучер дає можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра.

ВПО працездатного віку мають право скористатися цим ваучером, якщо вони:
не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні; не отримували ваучер раніше; мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

Крім цього, за Урядовим проектом “єРобота” можна отримати грант для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Розмір фінансової підтримки у вигляді мікрогранту за програмою “Власна справа” складає від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язкова умова надання коштів — створення 1-2 робочих місць.

Заява подається через портал Дія: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu


Питання.
Мені 57 років. Я переселенка. Наразі проживаю в Харківській області. Стою на обліку в центрі зайнятості. Роботи які мені пропонують – долучитися до «Армії відновлення», але за станом здоров’я та віком- мені важко виконувати відновлювальні роботи (фізичний труд, який мені не під силу). Якщо я двічі відмовлюся від вакансії, мене знімуть з обліку в Центрі. Як діяти в такій ситуації?

Відповідь:

 Суспільно корисні роботи — це тимчасова зайнятість працездатних осіб в умовах воєнного стану. До таких робіт залучаються працездатні особи, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи, зокрема безробітні та інші незайняті особи.

На вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у суспільно корисних роботах.

У разі відмови без поважних причин, які підтверджуються відповідними документами, від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану реєстрація безробітного припиняється.

За бажанням, Ви можете отримати ваучер на навчання. Скористатися ним можна при наявності професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Ваучер видається в центрі зайнятості та дає можливість безоплатно пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра.

Питання:  Для чого взагалі ставати на облік в Центр зайнятості? Вони можуть підшукати мені роботу, згідно моїх знань та навичок? Комусь допомогли в пошуку роботи і людина залишилася задоволеною?

Відповідь:

Знайти роботу за сприянням служби зайнятості під час тривалих воєнних дій цілком можливо – доведено часом. Ми активно розвиваємо комунікації між учасниками ринку праці, в першу чергу, з роботодавцями. 90 відсотків вакансій укомплектовані за сприянням служби зайнятості області. З початку війни за допомогою наших фахівців працевлаштовано майже 10 тис. мешканців регіону.

Звернувшись до центру зайнятості, Ви отримаєте послуги зі сприяння працевлаштуванню, підвищення кваліфікації або отримання нової професії. Під час інформаційних семінарів Вам допоможуть скласти резюме, підготуватись до співбесіди з роботодавцем тощо.

Кар’єрний радник зорієнтує в актуальних пропозиціях роботи. Підходящою вважається робота, що відповідає освіті безробітної особи, її професії та кваліфікації з урахуванням доступності транспортного обслуговування.

Крім цього пошукачу порадять як самостійно переглянути актуальні вакансії у мережі Інтернет на інформаційному порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та на всеукраїнському Telegram-каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості».


Питання:
Моя донька в минулому році закінчила університет. Так і не працевлаштувалася після його закінчення. Чи має вона право стати на облік в центр зайнятості при відсутності трудового стажу?

Відповідь:

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, або змінити професію чи місце роботи.

Ваша донька може звернутися до центру зайнятості та отримати послуги зі сприяння працевлаштуванню, професійної орієнтації, проходження професійного навчання. Фахівці складуть індивідуальний план працевлаштування, допоможуть підібрати актуальні вакансії, скласти якісне резюме, підготуватися до співбесіди.


Питання:
Якщо я просто перестану приходити до Центру зайнятості – чи знімуть мене з обліку автоматично? Без подання документів?

Відповідь:

Так. Якщо особа зі статусом безробітного не відвідує центр зайнятості більше 30 робочих днів без поважної причини, то її реєстрація припиняється.

Центри зайнятості Донеччини надають послуги роботодавцям і населенню у дистанційному форматі. Для отримання консультацій звертайтеся за телефонами «гарячих ліній», які можна знайти на офіційному сайті Донецького обласного центру зайнятості у розділі «Контакти».

Окрім цього, діє Call-центру підтримки клієнтів, завдяки якому кожен має можливість отримати індивідуальні консультації та роз’яснення, оперативно вирішити нагальні питання. Телефонуйте за безкоштовним номером 0 800 33 61 67.

На питання відповідала директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко