Держава й Донбас: Моніторинг подій за 18 — 24 липня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Продовження карантину, зміни у порядках призначення та сплати соціальних виплат, зміни у переліку товарів, які можна перевозити через лінію розмежування — все це та багато іншого в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Адаптивний карантин продовжено до 31 серпня. Нова Постанова КМУ № 641 від 22.07.2020 набирає чинності з 1 серпня.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zapr-641

Державні органи

Опубліковано Постанову КМУ від 25 червня 2020 р. № 614 “Деякі питання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів”, якою затверджується Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-ministerstva-zahistu-dovkillya-ta-prirodnih-resursiv-614-250620

Адміністративні послуги

З 7 по 16 серпня 2020 року будуть переноситись дані зі старого Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до нового і доступ реєстраторів до ЄДР протягом цього часу буде відсутній. Документи на реєстрацію не прийматимуться з 00 годин 5 серпня. 

https://www.kmu.gov.ua/news/denis-malyuska-minyust-zapuskaye-onovlenij-yedr

Соціальний захист

Опубликовано Постанову КМУ № 632 від 22 липня 2020 року, якою затверджено новий Порядок розрахунку середньомісячного доходу для усіх видів соціальної допомоги, Порядок призначення та сплати соцдопомоги малозабезпеченим, вноситься ряд змін у Порядок сплати допомоги одиноким матерям, а також інші постанови https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-viplati-derzhavnoyi-socialnoyi-dopomogi-i220720-632 

Робота

Міжнародна платформа Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до освітніх програм для безробітних. Реєстрація до 30 вересня.

https://www.dcz.gov.ua/novyna/3800-onlayn-kursiv-na-coursera-dostupni-zareyestrovanym-bezrobitnym

Освіта

Міністерство з питань реінтеграції тимчасового окупованих територій України разом з Міністерством освіти та Міністерством цифрової трансформації анонсували розробку механізму онлайн подачі документів для вступу до закладів вищої освіти на підконтрольній Уряду території дітей з тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України та АР Крим.

https://mtot.gov.ua/ua/minreintegraciii-minosviti-ta-mincifri-pracjujut-nad-rozrobkoju-mehanizmu-onlan-podachi-dokumentiv-dlja-vstupu-do-ukraiinskih-zvo-dite-z-ordlo

Опубліковано Постанову КМУ від 8 липня 2020 р. № 616 “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2020 році”

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/616-2020-%D0%BF#Text

Стартувала додаткова сесія ЗНО: тестування триватимуть до 10 серпня

https://mon.gov.ua/ua/news/startuvala-dodatkova-sesiya-zno-testuvannya-trivatimut-do-10-serpnya

Виборчі права

Набрав чинності Закон України № 805-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/805-IX#Text

Житло

За зведеними даними обласних державних адміністрацій, станом на 1 липня 2020 року в Україні налічувалося 171 місце компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО). З них 6 058 місць залишалися вільними для заселення.

https://mtot.gov.ua/ua/v-miscjah-kompaktnogo-projivannja-dlja-vpo-dostupni-dlja-zaselennja-bilshe-6-tisjach-misc

Перетин лінії розмежування 

Опубліковано Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 “Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей”

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0666-20#Text

20 та 24 липня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

https://dpsu.gov.ua/ua/news/kpvv-zabezpechuyut-propusk-gromadyan-odnak-blokuvannya-z-boku-zf-rf-ne-viklyucheni/

https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20video%20-shchodo-funkcionuvannya-kpvv-novotroicke/

Судова влада

У КСУ відбувся розгляд справи щодо конституційності закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування

http://www.ccu.gov.ua/novyna/u-ksu-vidbuvsya-rozglyad-spravy-shchodo-konstytuciynosti-zakonu-pro-derzhavni-finansovi

Оперативна інформація щодо розгляду справ за статтею «Порушення правил щодо карантину людей»

https://court.gov.ua/press/news/971459/ 

________________________

Ця публікація була створена за підтримки Швейцарії. Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно авторській колектив ГО «Донбас СОС». Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.