Дорожня карта проєктів: Коаліція оцінює законопроєкти ВРУ, що стосуються конфлікту на сході України

Експерти Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав і свобод постраждалих від збройного конфлікту осіб до якої входить і Донбас СОС, підготували свій аналіз законопроєктів, які знаходяться на розгляді Верховної Ради України.

Збройна агресія Російської Федерації проти України триває понад сім років. Реагуючи на виклики гібридної війни законодавче поле України потребує змін. Досі залишилось багато питань, які потребують врегулювання. Проаналізувавши законопроєкти, які знаходяться на розгляді Верховної Ради України, ми підготували Дорожню карту законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту в України під час роботи П’ятої сесії Верховної ради України ІХ скликання.

Дорожня карта являє собою «світлофор», де частина законопроєктів знаходиться в «зеленій зоні», тобто вони повністю підтримуються представниками Коаліції і ми виступаємо за найскоріше їхнє прийняття. Частина – в «жовтій зоні» – коли законопроєкти пропонують врегулювати важливі питання та потребують доопрацювання. А також є «червона зона» – ті проєкти Законів, які несуть значні ризики і, на думку експертів, повинні бути відхилені профільними комітетами та/або народними депутатами у сесійній залі.

Дорожню карту розробили експерти та експертки Коаліції, до якої входять Центр прав людини ZMINA, ГО «Донбас СОС», ГО «КримСОС», БФ «Право на захист», БФ Восток-СОС», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services», Кримська правозахисна група.