Зелені, жовті й червоні: Аналіз законопроєктів щодо захисту прав постраждалих від збройного конфлікту в Україні

Експерти та експертки Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав і свобод постраждалих від збройного конфлікту осіб, підготували аналіз законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту в Україні та перебувають на розгляді Верховної Ради України під час роботи Шостої сесії.

Проаналізувавши законопроєкти, Коаліція організацій підготувала Дорожню карту законопроєктів. Дорожня карта представлена у якості «світлофора», де частина законопроєктів перебуває в «зеленій зоні», тобто вони повністю підтримуються представниками Коаліції і ми виступаємо за найскоріше їхнє прийняття. Частина – в «жовтій зоні» – коли законопроєкти пропонують врегулювати важливі питання та потребують доопрацювання. А також є «червона зона» – ті проєкти Законів, які несуть значні ризики і, на думку експертів, повинні бути відхилені профільними комітетами та/або народними депутатами у сесійній залі.

До складу Коаліції входять Центр прав людини ZMINA, ГО «Донбас СОС», ГО «КримСОС», БФ «Право на захист», БФ «Восток-СОС», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services», Кримська правозахисна група.