Відкрите звернення Донбас СОС до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

В липні спостерігалася затримка пенсійних виплат для всіх пенсіонерів, реакцією на що стало призначені Прем’єр-міністром та Головою Комітету ВР по соціальним питання службового розслідування стосовно дій керівництва Пенсійного фонду України та керівників ПФУ в регіонах.

“Затримки, що виникли з виплатою пенсій у липні, — це персональна відповідальність керівництва Пенсійного фонду України… Центральний бюджет заборгованості перед ПФУ не має. Ми повністю фінансуємо. Вживайте всі заходи, аби ситуація більше не повторилася. Пенсіонери мають отримати повагу і захист” — про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядової наради з керівництвом Пенсійного Фонду, Державного казначейства, Міністерства фінансів та Міністерства соціальної політики.

Однак для ВПО затримка пенсійних виплат спостерігалася ще з травня місяця,  а скасування таких виплат для пенсіонерів-ВПО є систематичним явищем.

Саме тому ми звернулися до Прем’єр-міністра України, Голови Комітету ВР по соціальним питання, Уповноваженого з прав людини  з вимогою звернути увагу на дії керівництва ПФУ стосовно порушення виплат пенсій для ВПО та додати до питань, які будуть розглядатися протягом службового розслідування щодо дій керівництва ПФУ.

Повний текст звернення наводимо нижче.

Окремо хочемо звернути Вашу увагу на лист-відповідь ВПО від Головного Управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області (Додаток 2), в якому йдеться про те, що особі поновлено пенсійні виплати з травня 2018, та нараховано за травень і червень, однак “буде виплачено за наявності фінансування”. Детальніше щодо проблем з виплатою пенсій внутрішньо переміщеним особам у травні-червні 2018 року дивіться Додаток 3. Зі свого боку, ми готові до подальшої співпраці та передачі свідчень ВПО про порушення з боку ПФУ, адже затримки виплати пенсії та скасування таких виплат є систематичним явищем. Сподіваємось, що службове розслідування допоможе вирішити цю проблему.

 

Додаток 1. Відповідь Головного Управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області;

 

Додаток 2. Відповідь Головного Управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області;

Додаток 3. Дайджест щодо проблем з виплатою пенсій внутрішньо переміщеним особам у травні-червні 2018 року.

 

З повагою,

 

Валерія Поклонська

Головний координатор-директор

ГО “Донбас СОС”