Держава й Донбас: Новини за 14 — 20 лютого 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Продовження карантину, нові послуги у ЦНАПах, єдиний реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг, та інші важливі рішення цього тижня – в нашому дайджесті. 

Карантинні заходи

Карантин в Україні продовжено до 30 квітня: прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 17 лютого 2021 р. № 104 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”. З 24 лютого країна повертається до адаптивного карантину.

Статистика

Станом на 18 лютого 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 460 642 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 27 січня 2021 р. № 99 “Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”.

Як повідомляє Мінсоцполітики, урядом затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік.

Адміністративні послуги

Прийнято та опубліковано Розпорядження КМУ від 17 лютого 2021 р. № 123-р “Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523”, яке передбачає розширення переліку послуг, які можуть надаватися в Центрах адміністративних послуг. Зокрема, відтепер українці зможуть звернутися у ЦНАП щодо призначення (перерахунку) пенсій та надбавок; для отримання довідок про набутий страховий стаж, розмір пенсії, перебування на обліку як одержувача пенсії, та для призначення низки соціальних виплат.

Освіта

Міністерство освіти і науки запровадило пілотний проект безоплатних підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій. Роз’яснення МОН.

Відеоуроки на порталі “Доступна освіта”.

Робота

Роз’яснення Пенсійного фонду України щодо користування сервісом “Електронна трудова книжка”.

Житло

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 лютого 2021 р. № 103 “Про внесення змін до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів”.

Військовий обов’язок

Опубліковано Постанову КМУ від 20 січня 2021 р. № 100 “Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом”.

Авто

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 17 лютого 2021 р. № 121 “Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами” — розширено функціонал електронного кабінету водія на порталі “Дія”.

Лінія розмежування

Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». В КПВВ «Новотроїцьке» пропуск відновлюється двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. 

Згідно інформації з відкритих джерел, з боку тимчасово окупованої території в Луганської області запроваджено нові правила провозу речей — які, щоправда, не дуже відрізняються від порядку, який діє на КПВВ “Станиця Луганська” та інших.

Державний кордон

МОЗ оновило переліки країни “червоної” (при в’їзді з яких необхідно проходити самоізоляцію) та “зеленої” зони.

Судова влада

Верховний Суд опублікував огляд судової практики КАС ВС за 2020 рік.