Держава й Донбас: Новини за 14 — 27 березня 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Зміни у порядку перетину державного кордону, графік сесій ЗНО та підвищення відповідальності водіїв: ці та інші новини – у нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 22 березня 2021 р. № 230 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”, якою, між іншим, дозволено проведення ЗНО під час карантину та внесені зміни в порядок перетину державного кордону.

Органи влади

Указом Президента України №106/2021 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про створення Центру протидії дезінформації»

Указом Президента України №119/2021 затверджено Національну стратегію у сфері прав людини.

Статистика

Станом на 15 березня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 462 313 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим, а станом на 22 березня 2021 року — 1 463 131 переселенця.

Соціальний захист

У зв’язку з посиленням карантину Президент України подав до Парламенту законопроєкт, що знову запустить програму прямих виплат для бізнесу, який потрапив під обмеження через запровадження «червоної зони», повідомляє прем’єр-міністр.  Текст законопроєкту наразі невідомий, але зазначається, що програма буде діяти за тим самим принципом, як це було взимку.

Адміністративні послуги

Пенсійний фонд України проводить опитування громадян про електронні сервіси вебпорталу електронних послуг Фонду

Повідомляється, що урядом України прийнято постанову «Про деякі питання визнання особою без громадянства», якою затверджено Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, а також зразків супутніх документів. Текст постанови наразі не опубліковано.

Освіта

Опубліковано графік пробної, основної та додаткової сесій ЗНО.

У 2021 році Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  України планує запустити пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя зі стипендіальним забезпеченням. Тривалість курсів — 2-2,5 місяці — червень-серпень. Інформація на сайті Мінреінтеграції.

Фінанси

Нацбанк повідомляє: парламент ухвалив законопроєкт щодо захисту споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості. Закон забороняє неетичні методи поведінки: дзвінки вночі, цілодобові дзвінки, введення в оману про наслідки невиконання зобов’язань, погрози, шантаж, вимоги від близьких осіб взяти на себе зобов’язання, а також забороняє збирати та обробляти інформацію про графік роботи, місця відпочинку, інформацію зі соціальних мереж, особисті фотографії тощо. Чекаємо на підпис та офіційну публікацию.

Внесено зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Роз’яснення ДПС

Авто

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” № 1231-ІХ, яким підвищено відповідальність за керування автомобілем у стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратов. Роз’яснення “Урядового кур’єра”. Також закон дозволяє водіям пред’являти посвідчення водія та інші документи в електронному вигляді. Закон набрав чинності.

Міністерством внутрішніх справ України прийнято наказ від 02 березня 2021 року № 166, який набуває чинності з моменту опублікування. Основним нововведенням, що запроваджується, є зміна визначення адміністративно-територіальної належності транспортного засобу, а саме не за місцем прописки власника, як було дотепер, а за місцем здійснення реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу. Тобто, кожний сервісний центр МВС видаватиме на транспортні засоби, незалежно від місця прописки власника, номерні знаки лише своєї області, повідомляє Головний сервісний центр МВС. Текст наказу наразі не опубліковано. 

Лінія розмежування

За рішенням Командувача ООС усі контрольні пункти в’їзду/виїзду відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Проте, щоденний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» суміжна сторона розблоковує рух двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 20 березня

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 22 березня 2021 р. № 230 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”, якою, між іншим, передбачена можливість перетину лінії розмежування громадянами з ТОТ, що прямують на вакцінацію, без самоізоляції.

Державний кордон

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 22 березня 2021 р. № 230 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”, якою, між іншим, запроваджується необхідність для іноземців при в’їзді в Україну через державний кордон, мати при собі негативний ПЛР-тест, який було зроблено не раніше ніж за 72 часа до перетину. Інформація на сайті та в чатах ДПСУ

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз”. Закон набирає чинності 26.09.2021, є рамковим та передбачає внесення змін до правил оформлення віз, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.