Що зміниться у правилах виплати грошової допомоги для ВПО з серпня – інфографіка

11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб». Постановою запроваджуються критерії та умови призначення виплат відповідно до майнового стану сім’ї та терміну перебування за кордоном. Також суттєві зміни стосуються строку надання виплат – лише на 6 місяців з можливістю продовжити ще на 6 місяців для соціально вразливих сімей. Варто відмітити, що виплати за липень відбудуться для всіх отримувачів допомоги без змін, нові правила будуть застосовуватися з серпня 2023 року.

При цьому розмір допомоги залишається також без змін: 3000 грн – для осіб з інвалідністю та дітей; 2000 грн – для всіх інших. Наразі ми очікуємо публікацію тексту нормативно-правового акту для його детального аналізу.

Поставити додаткові запитання по новим правилам ви можете на Гарячій лінії Донбас СОС – 0 800 309 110, або написавши на Viber, WhatsApp, Telegram – 093 500 69 18.

Коаліція громадських організації, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії рф проти України, розробила інфографіку, яка пояснює нові критерії та умови призначення виплат ВПО:


Скачати інфографіку в PDF-форматі.