Держава й Донбас: Новини за 12 — 20 грудня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Нові “карантинні” норми, виплати підприємцям згідно переліку КВЕДів, прийняття державного бюджету та інші новини минулого тижня — в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

З 19 грудня почала діяти нова “карантинна” постанова КМУ № 1236 від 09.12.2020. Зміни у порівнянні з Постановою № 641 від 22.07.2020 не є суттєвими. З 11 до 22 січня всім закладам, в тому числі державним, крім тих, які надають адміністративні послуги, рекомендована дистанційна робота. Інфографіка КМУ. У додатку до постанови міститься перелік КВЕДів, які дають право підприємцям на отримання допомоги від держави (див. нижче розділ “Соціальний захист”)

Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” (текст законопроєкту). Згідно закону, 

за пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту — підприємство, установа, організація, громадянин — суб’єкт господарської діяльності сплачують штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3400 до 5100 грн.

Закон ще не підписано Президентом.

Державні органи

Верховна Рада України продовжила дію закона, відомого як “Закон про реінтеграцію”: прийнято Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»» (законопроєкт)

Прийнято Закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік», законопроєкт № 4000.

Законопроєкти готуються на підпис.

Статистика

Станом на 14 грудня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 475 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковані Постанови КМУ про декілька видів соціальних виплат підприємцям та працівникам, які постраждали від карантинних заходів (наші роз’яснення з посиланнями на постанови тут), розпочато прийом заяв на виплати. Важливо! Прийнято також постанову КМУ № 1257 від 16.12.2020, якою строк подання заяви на допомогу в розмірі 8000 грн продовжено до 31 грудня. 

“Ощадбанк” продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 березня 2021 року

Верховна Рада України прийняла “Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа” . Закон готується на підпис. В законі окремо вказується, що:

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа, місцем походження або проживання яких… є населені пункти тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, та які не перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, беруться на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, органами місцевого самоврядування за місцем їх проживання. Зміна місця проживання таких осіб після взяття їх на облік потребуючих поліпшення житлових умов не є підставою для зняття їх з відповідного обліку. 

Якщо ж діти перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, вони мають право зараховуватися на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і соціальний квартирний облік за фактичним місцем їх проживання, вказаним у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Зазначаємо також, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, яким, між іншим, передбачається звільнення підприємців, чиї основні КВЕДи входять до переліку, затвердженого Кабміном, від сплати ЄСВ за грудень 2020, всіх платників єдиного податку першої групи — від сплати цього податку за період грудень 2020 — травень 2021, та списання за деяких умов податкової заборгованості. Детальніше тут.

Освіта

Опубліковано Постанову КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1259 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 та від 29 серпня 2018 р. № 673”, якою затверджено Порядок пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в новій редакції.  Роз’яснення МОН

Зміни, які вносяться до Постанови, за змістом не є суттєвими, окрім розширення переліку навчальних закладів, де студенти мають право на пільгове кредитування. Раніше про цю Постанову ми писали тут.

Міністерство освіти і науки України презентувало Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС «ІРЦ»).

Найближчим часом набудуть чинності умови прийому для здобуття фахової передвищої освіти у 2021 році. Роз’яснення МОН

Авто

Повідомляється, що після опублікування та набрання чинності Постанова КМУ № 1273 від 16.12.2020 надаватиме можливість через Електронний кабінет водія:

подавати документи, необхідні для отримання номерних знаків та реєстраційних документів;

замовляти з числа наявних у сервісному центрі МВС номерні знаки, у тому числі й “платні” номерні знаки;

оформляти договорів купівлі-продажу транспортних засобів в електронному вигляді.

Крім цього, скасовано необхідність проходження експертного огляду для здійснення перереєстрації транспортного засобу у зв’язку: із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, власного імені, по батькові (за наявності), місця проживання фізичних осіб, та ін. Нововведеннями передбачається можливий продаж транспортного засобу у разі успадкування без здійснення його попередньої перереєстрації на спадкоємця.

Лінія розмежування

Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». В КПВВ «Новотроїцьке» пропуск відновлюється  двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. Інформація ДПСУ.

На КПВВ у Новотроїцькому Донецької області відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр, повідомляє Мінреінтеграції.

Судова влада

З 1 січня 2021 року діятимуть нові реквізити для сплати судового збору при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».