Держава й Донбас: Новини за 22 листопада — 4 грудня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Недійсні російські паспорти, гуманітарні підстави для перетину КПВВ, відстрочка масового запровадження РРО для ФОП та перспективи збільшення державної підтримки роботодавцям і працівникам на період карантину — все це та багато іншого в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

“Карантин вихідного дня” проіснував лише до 30 листопада. Нові обмеження поки не прийняті, однак необхідність їх запровадження вже анонсована Кабміном.

Державні органи

Прийнято та опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2020 р. № 1158, яка, між іншим, передбачає з 1 липня 2021 року значне скорочення чисельності державних службовців органів соцзахисту та органів опіки при облдержадміністраціях та ліквідацію посад державних соціальних інспекторів райдержадміністрацій.

Статистика

Станом на 30 листопада 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 458 999 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Адміністративні послуги

Кабінет Міністрів України розширив перелік паспортних документів, виданих в Російській Федерації, які не визнаються дійсними в Україні. Текст Розпорядження КМУ № 1491-р від 25.11.2020 Роз’яснення Мінреінтеграції Вперше такий перелік з’явився ще у 2019 році

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові”, який набирає чинності з 01.01.2021.

Соціальний захист

1 грудня відбулося чергове підвищення прожиткового мінімуму. Роз’яснення ПФУ щодо перерахунку пенсій з 1 грудня та роз’яснення Державного центру зайнятості щодо підвищення максимального розміру допомоги по безробіттю.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 25 листопада 2020 р. № 1171 “Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям”. Наші роз’яснення з цього приводу можна прочитати тут.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 25 листопада 2020 р. № 1180 “Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, якою затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та встановлено, що одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” надається на дітей, народжених починаючи з 24 жовтня 2020 р. включно.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України” (зазначаємо, що, хоча закон про забезпечення безкоштовним харчуванням дітей переселенців було опубліковано ще в лютому 2020 року, відповідні нормативно-правові акти не розроблені й досі. Про цю проблему ми писали тут).

Набув чинності Закон, який дозволив Фонду соціального страхування України у повному обсязі профінансувати нараховані у квітні–листопаді страхові виплати, а також медичні і соціальні послуги для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю, які раніше було призупинено на вимогу законодавства. Роз’яснення ФССУ .

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність». Роз’яснення на сайті ВРУ

Робота

Верховна Рада України прийняла Закон, що передбачає можливість надання одноразової матеріальної допомоги фізичним особам, які втрачають дохід та заробітну плату внаслідок запровадження карантинних обмежень, та державної підтримки суб’єктам господарювання протягом дії карантину та після його закінчення. Роз’яснення ВРУ . Порядки виплат матеріальної допомоги та забезпечення державної підтримки будуть окремо розроблені Кабміном. 

Житло

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова презентувала спеціальну доповідь “Реалізація прав внутрішньо переміщених осіб на житло”

Верховна Рада України, ратифікувала угоду між Урядом України і Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Роз’яснення Мінреінтеграції

ЖКГ

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Роз’яснення ВРУ

Податки

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій». Роз’яснення та посилання на текст законопроекту на сайті ВРУ

Лінія розмежування

За рішенням командувача операції Об’єднаних сил КПВВ на лінії розмежування функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Фактичний пропуск громадян здійснюється лише в контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» — щодобово та «Новотроїцьке», в якому представники окупаційної влади розблоковують рух двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ за 4 грудня

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 25 листопада 2020 р. № 1161 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою врегульовуються гуманітарні підстави для перетину КПВВ у Донецькій та Луганській областях та на адмінмежі з півостровом Крим на випадок, якщо їхня робота буде обмежуватись. Роз’яснення Мінреінтеграції

ДПСУ повідомляє: від початку року виявлено майже 7000 фактів вчинення громадянами адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 «Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» КУпАП.

Нагадуємо про можливість оскарження такої постанови.

Судова влада

Розпочинає роботу Станично-Луганський районний суд Луганської області.

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» КУпАП станом на 1 грудня 2020 року.

Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території”. Роз’яснення на сайті ВРУ.

У вересні 2021 року станеться колапс судової гілки влади, вважає суддя-спікер міськрайонного суду Рівненської області.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».