Держава й Донбас: Новини за 29 серпня — 11 вересня 2021 року

Використання е-паспортів, підвищення пенсії чорнобильцям та підвищення академічних стипендій (але лише з нового року) – посилання на нові рішення Кабінету міністрів України в нашому дайджесті.

Адміністративні послуги

Опубліковано Розпорядження КМУ від 18 серпня 2021 р. № 969-р «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523 “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

Опубліковано Постанову КМУ від 18 серпня 2021 р. № 911 “Про затвердження Порядку формування та перевірки е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій”. У постанові зазначено, що для формування та використання е-паспорта та/або е-паспорта для виїзду за кордон особі необхідно встановити мобільний додаток Порталу Дія на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключений до Інтернету, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію. Е-паспорт та/або е-паспорт для виїзду за кордон формуються, якщо паспорт громадянина України у формі картки та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон є дійсними та строк їх дії не закінчився. Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон є дійсними лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не можуть використовуватися без нього. Унікальний електронний ідентифікатор автоматично формується засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та працездатності мобільного додатка Порталу Дія. Сформований унікальний електронний ідентифікатор дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування. При перевезенні пасажирів транспортом загального користування (залізничним, автомобільним, міським та ін.), а також допуску до складення зовнішнього незалежного оцінювання та іспитів у закладах освіти, перевірка е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон може здійснюватися також з використанням резервного унікального електронного ідентифікатора у формі QR-коду (далі —резервний QR-код) у разі відсутності підключення електронних пристроїв до Інтернету, працездатності Порталу Дія тощо.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 01 вересня 2021 р. № 916 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка дає можливість підвищити «чорнобильцям» пенсії відповідно до червневих змін у законодавстві. Нагадуємо: відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в новій редакції, розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими: для I групи інвалідності — 6000 гривень; для II групи інвалідності — 4800 гривень; для III групи інвалідності — 3700 гривень; для дітей з інвалідністю — 3700 гривень.

З 1 липня 2021 року виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей проводиться за бажанням отримувача одразу після народження дитини, повідомляє Мінсоцполітики.

Роз’яснення ПФУ щодо пенсійного забезпечення працівників освіти.

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними? Роз’яснює Фонд соціального страхування.

Виконання судових рішень

Опубліковано Постанову КМУ від 26 серпня 2021 р. № 902 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення виконання рішень суду у 2021 році”. Постановою затверджено черговість виконання судових рішень, боржниками по яких є Мінсоцполітики, Нацсоцслужба, органи соцзахисту населення.

Освіта

Опубліковано Розпорядження КМУ від 26 серпня 2021 р. № 992-р «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання здобувачів освіти закладів вищої освіти на 2022—2026 роки».

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 01 вересня 2021 р. № 933 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 і від 28 грудня 2016 р. № 1047», якою з 1 січня 2022 року буде збільшено академічні та іменні стипендії здобувачів вищої, фахової передвищої та професійної освіти. Роз’яснення МОН.

Житло

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ № 945 від 08.09.2021 Деякі питання приєднання Державної іпотечної установи до приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія», якою встановлюється порядок передачі майна існуючої установи до новоствореної ПАТ “Укрфінжитло” та врегульовано інші пов’язані питання.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 4 та 11 вересня

У відкритих джерелах міститься повідомлення незаконної адміністрації, що 17 та 24 вересня громадянам не буде дозволено перетинати КПП Оленівка.

Швейцарія продовжує передавати Мінреінтеграції експрес-тестів на COVID-19 для тестування на КПВВ – повідомлення Мінреінтеграції.