Мінсоцполітики роз’яснило спірні моменти щодо оформлення довідки ВПО і грошової допомоги

Мінсоцполітики своїм листом від 21.04.2022 №3947/0/2-22/56 надало роз’яснення щодо оформлення та видачі довідки ВПО та допомоги на проживання. Пропонуємо вам ознайомитися з текстом листа.

Нижче коротко зазначаємо основні тезиси цього роз’яснення: 

  • на оформлення та видачу довідки ВПО мають право особи, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка зазначена в переліку. Законодавством не встановлено обмежень куди переміщується особа в межах держави. Тому таке переміщення може здійснюватися в межах однієї області, району, міста, села, селища. 
  • для оформлення довідки ВПО має значення місце проживання, яке може відрізнятися від місця реєстрації. Якщо у внутрішньому паспорті громадянина України адреса місця реєстрації відсутня, або не співпадає з фактичним місцем проживання,  надаються докази, що підтверджують місце проживання на території, де проводяться бойові дії. Це можуть бути і довідки з місця навчання дітей, медичні довідки, документи про право власності на майно та інші документи. Перелік закріплений Постановою КМУ №509 та не є вичерпним. 
  • як фактичне місце проживання можуть зазначатися адреси комунальних підприємств, установ, організацій, де ВПО проживають, наприклад в санаторіях, інтернатах, закладах освіти, територіальних центрах та інших закладах. 
  • для оформлення довідки може бути пред’явлений е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон. Тобто документи з Дії
  • заяви про взяття на облік та про надання допомоги на проживання можуть бути подані одночасно;
  • у разі виїзду за кордон на постійне місце проживання уповноважені особи скасовують довідку та вносять про це відомості в базу даних ВПО (Ми напишемо додаткові роз’яснення стосовно цього пункту. Слідкуйте за нашими публікаціями) 
  • допомога на проживання може бути зарахована на рахунок будь-якого банку, вимога зазначати в заяві тільки рахунок Ощадбанку — відсутня. 
  • кому допомога не надається: 
    • особам, які до 24.02 були зареєстровані як ВПО в регіонах, що НЕ ВХОДЯТЬ в перелік, та не отримували адресної допомоги відповідно до постанови КМУ 505. 
    • також допомога не надається особам, які до 24.02 були зареєстровані як ВПО в регіонах, що ВХОДЯТЬ до переліку, але не отримували адресної допомоги відповідно до постанови КМУ №505. Але такі особи у разі нового переміщення зможуть отримати допомогу на проживання.
  • чи потрібно поновлювати довідки у разі зміни місця проживання/перебування — так, поновлення довідки потрібне, особа звертається по новому місцю проживання, але для поновлення не потрібно подавати заяву про взяття на облік та документи, які передбачені для взяття на облік.

Читайте також: