Як виплачиватимуть пенсії внутрішньо переміщеним особам в Україні – інфографіка

Внутрішньо переміщеними особами (ВПО) є особи, які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, зокрема і після повторного вимушеного переїзду. Коаліція громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок широкомасштабної збройної агресії проти України, створила інфографіку щодо виплати пенсій ВПО.

Як виплачується

Виплата і продовження виплати пенсій ВПО, а також людям, які відмовилися від довідки про взяття на облік ВПО*, здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв “Ощадбанку”. Отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій можливе через мережу установ і пристроїв будь-яких банків на території України.

Виплата і продовження виплат пенсій особам з інвалідністю I групи та іншим особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть здійснюватись “Укрпоштою” за письмовою заявою з доставкою за фактичним місцем проживання/перебування.

ВАЖЛИВО! Рішення щодо призначення, відновлення та продовження виплати пенсій ВПО здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

ВАЖЛИВО! ВПО можуть подавати заяву про виплату пенсії до органу Пенсійного фонду України:

  • особисто за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання (у межах України); 
  • в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису, зазначивши місце фактичного проживання.

Нормативно-правове регулювання

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2022 р. № 363 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо виплат пенсії та грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

* Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Читайте також:

Виплата пенсій під час воєнного стану – інфографіка