Що таке ваучер на навчання і як його отримати: коротка інструкція від Центру зайнятості

Оновлення від 12.06.2023

З 25 травня розширено перелік професій для навчання за ваучером. оновлений перелік включає в себе 123 професії (до цього було доступно 70).  Із переліком можна ознайомитися за посиланням.

З 1 червня спрощено процедуру отримання ваучера на навчання. Заявку можна подати онлайн на порталі Державної служби зайнятості.

Донбас СОС разом із Донецькою обласною службою зайнятості продовжує інформувати українців щодо можливостей навчання і працевлаштування. Сьогодні співробітники центру зайнятості відповідають на запитання: Що таке ваучер на навчання, як його отримати та здобути нові навички?

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Ваучери дозволяють громадянам певних категорій освоїти нову професію чи підвищити кваліфікацію, а роботодавцям – отримати кваліфікований персонал.

За якими професіями можна навчатися?

Навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями, зокрема у галузях ІТ, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування. Професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: очну, заочну чи дистанційну – можна обрати самостійно.

Повний перелік професій та спеціальностей – за посиланням.

Хто має право на отримання ваучера?

Ваучером на навчання можуть скористатись:

— особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;

— особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України при звільненні за певних умов;

— особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, до досягнення ними пенсійного віку;

— ВПО працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

— особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

— особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

— особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення

воєнних (бойових) дій.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Куди звертатися для отримання ваучера?

Для отримання ваучера необхідно звернутися до центру зайнятості. Контакти міських та районних центрів зайнятості Донеччини.

Детальніше про ваучери.

Call-центр Донецької обласної служби зайнятості – 0 800 33 61 67

Гаряча лінія Донбас СОС – 0 800 309 110. Наші месенджери Viber/Telegram/WhatsApp – 093 500 69 18.