Держава й Донбас: 9 січня – 5 лютого 2022 року

Зміни до програми є-Підтримка, скасування призову на строкову військову службу, зміни до порядку отримання житлових кредитів для ВПО та нова редакція Розпорядження КМУ № 1085 від 07.11.2014 – розповідаємо про важливі рішення державних органів, прийняті протягом останнього місяця.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 19 січня 2022 р. № 29 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1272”, якою передбачено, що у рамках програми “є-Підтримка” особи віком від 60 років можуть витратити кошти на придбання лікарських засобів, дозволених до застосування та включених до Державного реєстру лікарських засобів. Постанова набрала чинності 24 січня 2022 року.

Прийнято Постанову КМУ від 02 лютого 2022 р. № 68 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1272”. Постанова передбачає, що гроші у рамках програми “є-Підтримка” матимуть змогу отримати особи віком від 14 років, якщо у них є РНОКПП та біометричний документ, що посвідчує особу. Гроші можна буде витратити також на оплату послуг у сферах освіти (у тому числі на здобуття освіти, харчування в закладах освіти, проживання в гуртожитках закладів освіти). Згідно тексту Постанови, вона набирає чинності з 7 лютого. 

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 19 січня 2022 р. № 45 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677”. Цією постановою, між іншим, строк дії сертифікату про повну вакцинацію скорочено до 270 днів.

Прийнято Постанову КМУ від 02 лютого 2022 р. № 88 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677”. Постанова врегульовує питання, необхідні для обміну даними щодо сертифікатів про вакцинацію з довірчою мережею ЄС. Між іншим, передбачається, що обов’язковою складовою сертифікату стане відцифрований образ обличчя власника, що відображається в е-паспорті або е-паспорті для виїзду за кордон. Зразки сертифікатів затверджено у новій формі. Постанову наразі не опубліковано.

Органи влади

Верховна Рада України схвалила Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 19 січня 2022 р. № 23 “Про утворення Державної служби України у справах дітей”. Постанова не набрала чинності.

Адміністративні послуги

Прийнято та опубліковано Розпорядження КМУ від 02 лютого 2022 р. № 117-р “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085”, яким Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено в новій редакції. Між іншим, з переліків прибрані назви окремих населених пунктів, вказано лише райони, які повністю чи частково належать до відповідного переліку.

Соціальний захист

Прийнято Постанову КМУ від 02 лютого 2022 р. № 71 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї”. Постановою врегульовані питання використання коштів регіональними центрами зайнятості та органами Нацсоцслужби. Нагадуємо, що інструкцію, як отримати допомогу на здобуття економічної самостійності, можна знайти на сайті Державного центру зайнятості.

Верховна Рада України прийняла Закон про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей (законопроєкт № 6104). Закон очікує на підпис Президента.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 19 січня 2022 р. № 31 “Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів”. Постанова набирає чинності з 1 березня 2022 року.

Освіта

Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО-2022. Реєстрація триватиме до 9 березня. Інформація на сайті МОН

Міністерство освіти і науки почало публікувати історії успіху випускників шкіл з тимчасово окупованих територій. Нагадуємо, що на нашому сайті ви також можете знайти такі історії успіху, а також ознайомитися з рекомендаціями: що треба покращити, щоб таких історій було більше.

Житло

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 02 лютого 2022 р. № 70 “Про внесення змін до Порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)”. Відповідно до змін, об’єктом кредитування може стати квартира у багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок за умови, що такий багатоквартирний або одноквартирний житловий будинок прийнято в експлуатацію не більше ніж 50 років тому (раніше було необхідно знайти будинок не старіший ніж 35 років).

Крім того, розширено перелік членів сім’ї заявника, факт отримання якими державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла позбавляє заявника права отримати кредит. Відповідно до змін, це — дружина (чоловік), їх діти, діти дружини (чоловіка), батьки, батьки дружини (чоловіка), особа, яка перебуває під опікою або піклуванням кандидата (заявника/переможця), за умови проживання разом з ним.

Робота

Прийнято Постанову КМУ від 02 лютого 2022 р. № 72 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань оплати праці щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”. Змінами передбачено, що види стажу, які дають право на одержання надбавки за вислугу років, можуть визначатися на підставі трудової книжки, інших документів або або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхуванняˮ.

Військовий обов’язок

Опубліковано Указ Президента України №36/2022 від 1 лютого 2022 р. “Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби у Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії”. Указом постановлено, між іншим, Кабінету Міністрів України запровадити модель інтенсивної системи військової підготовки як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинити призов громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно – це Станиця Луганська. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 15 січня, 22 січня, за 29 січня та 5 лютого 2022 року.

Судова влада

Як повернути помилково сплачений судовий збір, роз’яснює Сумський окружний адміністративний суд

З 20 січня 2022 року відновлено роботу Авдіївського міського суду Донецької області. Розгляд справ (проваджень), підсудних цьому суду, буде здійснюватися з 11 лютого 2022 року. Водночас Селидівський міськрайонний суд Донецької області має забезпечити розгляд справ, які надійшли до 10 лютого 2022 року включно.

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».